Credit Foto: internationaux-strasbourg.fr
Au început să apară primele fotografii din momentul victoriei perechii Mihaela Buzărnescu / Raluca Olaru la WTA International “Internationaux de Strasbourg”, de la festivitatea de premiere şi prima declaraţie (de la conferinţa de presă):
Mihaela: Eu joc luni la Roland Garros, aşa că n-o să prea am timp să sărbătoresc.
Raluca: Eu joc miercuri, aşa că o să sărbătoresc pentru amândouă.
Iată şi cum arata lista de acceptare la dublu a turneului de la Roland Garros, la mijlocul acestei săptămâni (Credit Info: roland garros.com)
1 BABOS Timea (HUN-4) – MLADENOVIC Kristina (FRA-8)
2 SESTINI HLAVACKOVA Andrea (CZE-6) – STRYCOVA Barbora (CZE-7)
3 KLEPAC Andreja (SLO-13) – MARTINEZ SANCHEZ María José (ESP-13)
4 CHAN Latisha (TPE-1) – MATTEK-SANDS Bethanie (USA-27)
5 DABROWSKI Gabriela (CAN-11) – XU Yifan (CHN-17)
6 KREJCIKOVA Barbora (CZE-24) – SINIAKOVA Katerina (CZE-10)
7 BARTY Ashleigh (AUS-5) – VANDEWEGHE Coco (USA-33)
8 CHAN Hao-Ching (TPE-12) – YANG Zhaoxuan (CHN-26)
9 BERTENS Kiki (NED-19) – LARSSON Johanna (SWE-23)
10 BEGU Irina-Camelia (ROU-28) – NICULESCU Monica (ROU-18)
11 OSTAPENKO Jelena (LAT-45) – VESNINA Elena (RUS-2)
12 ATAWO Raquel (USA-34) – GROENEFELD Anna-Lena (GER-16)
13 MERTENS Elise (BEL-32) – SCHUURS Demi (NED-21)
14 MELICHAR Nicole (USA-31) – PESCHKE Kveta (CZE-22)
15 AOYAMA Shuko (JPN-30) – KATO Miyu (JPN-54)
16 ROSOLSKA Alicja (POL-41) – SPEARS Abigail (USA-43)
17 KICHENOK Nadiia (UKR-44) – RODIONOVA Anastasia (AUS-47)
18 KUZNETSOVA Svetlana (RUS-85) – SAFAROVA Lucie (CZE-9)
19 KUDERMETOVA Veronika (RUS-57) – KUDRYAVTSEVA Alla (RUS-38)
20 ARRUABARRENA Lara (ESP-59) – SREBOTNIK Katarina (SLO-40)
21 HOZUMI Eri (JPN-64) – NINOMIYA Makoto (JPN-39)
22 BONDARENKO Kateryna (UKR-56) – KRUNIC Aleksandra (SRB-51)
23 KALINSKAYA Anna (RUS-110) – MAKAROVA Ekaterina (RUS-2)
24 KNOLL Xenia (SUI-67) – SMITH Anna (GBR-46)
25 KERKHOVE Lesley (NED-65) – MAROZAVA Lidziya (BLR-50)
26 JAKUPOVIC Dalila (SLO-55) – KHROMACHEVA Irina (RUS-62)
27 ERRANI Sara (ITA-81) – FLIPKENS Kirsten (BEL-36)
28 HIBINO Nao (JPN-52) – KALASHNIKOVA Oksana (GEO-66)
29 BLINKOVA Anna (RUS-94) – HRADECKA Lucie (CZE-29)
30 LAPKO Vera (BLR-84) – OLARU Raluca (ROU-42)
31 GOLUBIC Viktorija (SUI-71) – STOJANOVIC Nina (SRB-60)
32 GAVRILOVA Daria (AUS-53) – KASATKINA Daria (RUS-79)
33 ADAMCZAK Monique (AUS-48) – WANG Yafan (CHN-96)
34 KICHENOK Lyudmyla (UKR-37) – TSURENKO Lesia (UKR-117)
35 BRADY Jennifer (USA-98) – KING Vania (USA-63)
36 BARA Irina (ROU-109) – BUZARNESCU Mihaela (ROU-61)
37 CÎRSTEA Sorana (ROU-89) – SORRIBES TORMO Sara (ESP-86)
38 TOWNSEND Taylor (USA-141) – VORACOVA Renata (CZE-35)
39 MARIA Tatjana (GER-137) – WATSON Heather (GBR-73)
40 HSIEH Su-Wei (TPE-15) – PETKOVIC Andrea (GER-207)
41 MCHALE Christina (USA-221) – PENG Shuai (CHN-20)
42 BROADY Naomi (GBR-68) – LINETTE Magda (POL-191)
43 KONTA Johanna (GBR-168) – RISKE Alison (USA-130)
44 CHRISTIAN Kaitlyn (USA-72) – WITTHOEFT Carina (GER-253)
45 JURAK Darija (CRO-76) – VEKIC Donna (CRO-261)
46 TOMLJANOVIC Ajla (AUS-279) – ZHANG Shuai (CHN-58)
47 ARCANGIOLI Manon (FRA-193) – REIX Sherazad (FRA-257) – wild-card
48 MEDINA GARRIGUES Anabel (ESP-445) – PARRA SANTONJA Arantxa (ESP-74)
49 AZARENKA Victoria (BLR-417) – SABALENKA Aryna (BLR-104)
50 DIYAS Zarina (KAZ-402) – ZHENG Saisai (CHN-132)
51 HESSE Amandine (FRA-281) – PARMENTIER Pauline (FRA-269) – wild-card
52 BOGDAN Ana (ROU-586) – SAVCHUK Olga (UKR-49)
53 KUZMOVA Viktoria (SVK-240) – RYBARIKOVA Magdalena (SVK-407)
54 CAKAREVIC Sara (FRA-361) – PONCHET Jessika (FRA-316) – wild-card
55 IRIGOYEN María (ARG-69) – KOZLOVA Kateryna (UKR-682)
56 MINELLA Mandy (LUX-796) – SEVASTOVA Anastasija (LAT-122)
57 ANDRIANJAFITRIMO Tessah (FRA-399) – FERRO Fiona (FRA-568) – wild-card
58 PAVLYUCHENKOVA Anastasia (RUS-77) – STOSUR Samantha (AUS-916)
59 MARTIC Petra (CRO-592) – SAKKARI Maria (GRE-602)
60 RAZZANO Virginie (FRA-1145) – SUVRIJN Jade (FRA-776) – wild-card
61 DUAN Yingying (CHN-83) – SASNOVICH Aliaksandra (BLR-9999)
62 WILLIAMS Venus (USA-469) – WILLIAMS Serena (USA-9999) – wild-card
63 HERCOG Polona (SLO-9999) – VAN UYTVANCK Alison (BEL-555)
64 BUREL Clara (FRA-9999) – PARRY Diane (FRA-846) – wild-card