Condusă cu 3-0 în primul set al partidei pe care o disputa cu Jennifer Brady, Mihaela Buzărnescu a revenit în forţă şi a câştigat următoarele 8 jocuri, serie ce a adus-o în situaţia să aibă un set la zero şi 2-0 în al doilea.

A urmat însă replica americancei, care a egalat la doi şi a făcut break-ul decisiv în penultimul joc al manşei a doua.

În setul decisiv, Brady a păstrat iniţiativa şi a câştigat pe serviciul Mihaelei în jocul 3 şi apoi în ultimul al meciului.

În partida contând pentru turul 1 (R96) al turneului WTA Premier Mandatory “BNP Paribas Open“, care se se dispută la Indian Wells:

Jennifer Brady (SUA, 86 WTA) – Mihaela Buzărnescu (38) 3-6, 6-4, 6-2