Sursă foto şi Credit videoclip (la sfârşitul ştirii): Twitter Laurenţiu Florea

În partida din sferturile de finală ale  turneului WTA Premier “Nature Valley International” de la Eastbourne:

Irina Begu (34 WTA la dublu) / Mihaela Buzărnescu (38) – Vania King (SUA, 51) / Katarina Srebotnik (Slovenia, 28) 6-2, 6-4

Partida a durat 1h13′.
În primul set, Irina şi Mihaela au luat un avans timpuriu, 4-1 (două break-uri înainte) pe care şi l-au păstrat până la sfârşit, iar în al doilea un joc câştigat cu returul le-a fost suficient pentru victorie.

Irina şi Mihaela acumulează câte 185 de puncte WTA şi un premiu financiar comun în valoare de 14.539 € pentru calificarea în semifinale.

Punctele îi vor asigura Mihaelei un nou clasament maxim al carierei, cel puţin locul 37 WTA.

Adversarele lor din semifinale vor fi decise în partida Elise Mertens / Demi Schuurs – Nadiia Kichenok / Ekaterina Makarova, care se va disputa mâine.