În cea de-a doua semifinală a probei de dublu la WTA International “Hungarian Ladies Open”:

Kirsten Flipkens (Belgia, 48) / Johanna Larsson (Suedia, 26) [1]Irina Bara (125 WTA la dublu) / Mihaela Buzărnescu (80) 6-7(3), 6-4, [10-5]

Partida a durat 1h45′.
Joc bun făcut de Irina şi Mihaelaîn a treia lor partidă aici – care au mers cap la cap cu adversarele lor în primul set, până în tie-break-ul pe care l-au dominat categoric.
Apoi au pierdut setul 2, după 3 jocuri consecutive ale adversarelor pe final şi au început mai timid tie-break-ul de meci, au recuperat de la 1-5 la 5-6, dar finalul a aparţinut mai experimentatelor, în circuit, Flipkens / Larsson.

Credit Info: wtatennis.com