Două Slideshow-uri a câte 5 imagini

În urma rezultatului primei partide a rundei a 3-a din Grupa Roşie la Turneul Final WTA – Singapore 2017:

Caroline Garcia (8) – Caroline Wozniacki (6) 0-6, 6-3, 7-5,

Simona Halep are nevoie neapărat de victorie în ultima partidă a grupei pentru a le egala în fruntea grupei pe Wozniacki şi Garcia cu 2 victorii. Criteriul de departajare la egalitatea în 3 fiind setaverajul, Simona ar avea un setvaeraj 4-3 (cazul defavorabil, victorie cu 2-1) şi s-ar clasa pe locul 2 în urma lui Wozniacki: 5-2, dar înaintea lui Garcia: 4-4.

Partida a durat 2h18′
Primul set a avut o desfăşurare a jocului şi a scorului halucinantă – Wozniacki a câştigat 100% din punctele jucate cu primul serviciu, iar Garcia doar 7 puncte cu totul.
La fel de halucinată a fost revenirea lui Garcia în continuare:
în
manşa a doua ea s-a distanţat rapid cu două break-uri la 5-2, iar Wozniacki nu a mai putut recupera decât unul pe final.
În decisiv, Wozniacki şi-a asigurat un avantaj timpuriu datorită unui break în jocul 3 şi a servit pentru set la 5-4, dar Garcia a făcut re-break şi în jocul următor a revenit pe propriul serviciu de la 0-40 cu 5 puncte consecutive. Pentru ca apoi să-şi asigure victoria la cea de-a doua minge de meci pe serviciul danezei!