Ieri, în primul tur al probei de dublu la turneul ATP 500 Series “Erste Bank Open 500”, care se dispută la Viena:

Oliver Marach (Austria, 20) / Mate Pavic (Croaţia, 18) – Jean-Julien Rojer (Olanda, 12 ATP la dublu) / Horia Tecău (11) 5-7, 7-5 [11-9]

Partida a durat 1h53′.
Horia şi Jean-Julien au revenit atât în setul 1 pe care l-au câştigat după ce au salvat o minge de set la 3-5 şi două la 4-5, cât şi în tie-break-ul de meci, când de la 6-8 şi-au creat cu 3 puncte consecutive – la 9-8 – o oportunitate de a câştiga partida. A urmat însă seria de 3 puncte a adversarilor, care s-au revanşat astfel pentru înfrângerea suferită în sferturile de finală ale ATP Masters 1000 Shanghai.