Raluca Olaru, care ocupă în această săptămână locul 45 WTA în clasamentul de dublu, după ce săptămâna trecută, după sfertul de finală de la Roland Garros îşi atinsese maximul carierei: 43 WTA, va juca în această săptămână la WTA International “Mallorca Open“, unde va face pereche cu Renata Voracova.
Ele vor debuta astăzi, de la ora 12.00, în:
Raluca Olaru (45) / Renata Voracova (Cehia, 56) – Elise Mertens (Belgia, 73) / Demi Schuurs (Olanda, 58)
Raluca a mai jucat alături de Renata Voracova (33 de ani, maxim al carierei la dublu: 40 WTA / ianuarie 2008) în două rânduri: la WTA Premier 5 Cincinnati 2016, când au pierdut în primul tur, dar şi la ITF 100k Cagnes- Sur-Mer 2017, unde au disputat finala.
Demi Schuurs a jucat săptămâna trecută finala de la WTA International ‘s-Hertogenbosch şi a câştigat alături de Andreea Mitu acelaşi turneu de la Cagnes-Sur-Mer în 2016.
Ordinea de joc – 20.06 – WTA Mallorca
Tabloul de Dublu – WTA Mallorca 2017
Postarea Ralucăi pe Instagram cu primele impresii de la Mallorca:




