Două Slideshow-uri a câte 5 imagini

Gilles Müller contrazice la ATP 500 Series “Aegon Championships – The Queen’s Club” cutuma că după un turneu câştigat, urmează unul mai slab. Şi o face la cei 34 de ani ai săi.
Luxemburghezul a câştigat săptămâna trecută turneul ATP 500 Series ‘s-Hertogenbosch.
Apoi l-a învins ieri, în primul tur, la capătul unui meci epic, pe Nikoloz Basilashvili (Georgia, ): 6-4, 6-7(17), 6-4 după 2h12’ şi după ce în setul 2 a ratat 11 (!) mingi de meci – două la 5-4, una la 6-5 şi alte 8 în tie-break, salvând la rându-i 4 mingi de set înainte de a pierde manşa, ca apoi să-şi adjudece decisivul.
Iar astăzi a creat surpriza în:

Gilles Müller (Luxemburg, 26) – Jo-Wilfried Tsonga (Franţa, 10) [5] 6-4, 6-4 în 1h9′, după o partidă în care nu şi-a pierdut serviciul.

Un adevărat tur de forţă, nu-i aşa?

Aşadar, Müller rămâne neînvins pe iarbă şi se califică pentru al 3-lea an consecutiv în sferturile de finală la Queen’s.