Andreea şi Mariana, în timpul partidei de astăzi
Credit Foto: istanbulcup.kozawos.com

Perechea Mariana Duque-Mariño (Columbia, 161 WTA la dublu) / Andreea Mitu (124) s-a calificat în sferturile de finală ale turneului WTA International “TEB BNP Paribas Istanbul Cup”, după o victorie preţioasă la favoritele 2, Maria Irgoyen (Argentina, 70) / Paula Kania (Polonia, 80): 6-3, 6-4 în 1h14′.

60 de puncte WTA la dublu pentru Duque-Mariño / Mitu şi adversare în sferturi pe învingătoarele din partida Alexandra Cadanţu (133) / Cornelia Lister (Suedia, 152) – Timea Babos (Ungaria, 14) / Çağla Büyükakçay (Turcia, 635), care se va disputa mâine începând cu ora 12.30 (aproximativ – al doilea meci al sesiunii ce începe la ora 11.00).