În sferturile de finală ale probei de dublu a turneului ATP 500 Series – “Aegon Championships” / The Queen’s Club:

Jonathan Ehrlich (Israel, 45 ATP la dublu) / Colin Fleming (Marea Britanie, 57) [WC] – Jean-Julien Rojer (7) / Horia Tecău (6) [3] 2-6, 7-6(7), [10-8]

Partida a durat 1h34′.

Dacă partida părea să se deruleze lin în favorea lui Horia şi Jean-Julien, care conduceau cu 5-3 în setul 2, ea s-a complicat când ei au ratat 3 mingi de meci la 5-4, reuşind apoi să salveze 4 mingi de set, din care 3 consecutive la 5-6. În tie-break-ul setului 2, Rojer / Tecău au mai ratat două mingi de meci la 6-5 şi 7-6, dar adversarii au dus prin 3 puncte consecutive meciul în super tie-break, unde la 8-8 şi-au dobândit punctele necesare victoriei.